Новини

Кирило Горобець. Той, що руйнує гради

Це зараз Кирило Горобець має у своїй скарбничці досягнень повний комплект нагород Чемпіонату світу, успішну кар’єру у професійних боях, підкорення першості континенту протягом останніх п’яти років, статус «непереможного» в Україні, спортивне звання «Майстер спорту міжнародного класу». А почалося все на початку нульових, коли шестирічний Кирило потрапив до секції гімнастики, куди його привела мама. 

Він чесно зізнається, що за шкільні роки досить багато чим захоплювався. Були й греко-римська боротьба, і рукопашний бій, і брейк-данс. Але все змінилося після дев’ятого класу, коли Кирило потрапив до ліцею-інтернату з посиленою військовою підготовкою «Кадетський корпус» імені І. Г. Харитоненка. Саме тут він познайомився і захопився на довгі роки панкратіоном. І не дивно, що хлопець врешті-решт зупинив свій вибір на одному з видів бойових мистецтв, адже з дитинства був палким шанувальником фільмів з Джекі Чаном. Як зізнається Горобець, йому завжди було цікаво спостерігати за трюками відомого актора, який все робив без залучення каскадерів. У нашій розмові пригадує:

«Коли я гуляв на подвір’ї, моя мама завжди кричала мені: Кирило, фільм з Джекі Чаном починається! Чесно сказати, з такою швидкістю я на п’ятий поверх ніколи не піднімався», – з усмішкою ділиться наш чемпіон своїми дитячими спогадами.

 Панкратіон його вразив одразу, зокрема цікавістю і різноманітністю технік. Вже незабаром взяв участь у своїх перших змаганнях з панкратіону –  Чемпіонаті Сумської області серед юнаків, де взяв золото. Першим тренером спортсмена був Сергій Кормілець. А наразі він має підтримку одразу кількох провідних наставників ФПУ: головного тренера збірної України Сергія Чередніченка, віце-президента Федерації панкратіону України Олександра Томенка і тренера по спеціальній фізичній підготовці Антона Нікіфорова. Запримітили талановитого юнака на першому для Кирила чемпіонаті України серед юніорів:

«Я заявився у чотирьох розділах. У всіх розділах дійшов до півфіналів, в яких програв. За день провів 11 зустрічей та зайняв чотири четвертих місця. На цих змаганнях мене помітив Сергій Вікторович [Чередниченко] і сказав: Що діло буде!”».

Свою кар’єру в панкратіоні розпочинав з ваги до 57 кг. На даний час закріпився  у 71 кг, хоча на останніх змаганнях виступав у ваговій категорії до 77 кг. Своїми найважливішими перемогами називає перший для себе світовий форум у 2015 році, де він піднявся на найвищу сходинку п’єдесталу пошани, а також свій перший Кубок України серед дорослих, який відбувся у далекому 2011 році і де він також посів перше місце.

Якщо ви запитаєте в нього, у скількох боях він брав участь і скільки перемог на його рахунку, як це зробили ми, він розведе руками і відверто скаже: «Дуже багато, навіть приблизно не можу сказати». Конкретніше на це питання він може відповісти у розрізі своєї профі-кар’єри, яка наразі нараховує п’ять зустрічей, в яких чотири рази ставав переможцем (всі звитяги здобуто технічним нокаутом) та один раз зазнав поразки. Пам’ятає він свій перший професійний бій. Все розпочалося у 2015 році, коли Кирило зумів перемогти вже на 31-й секунді першого раунду. Такий вражаючий старт у профі можна пов’язати з його бойовим прізвиськом, яке, як виявилося, дуже оригінальне:

«Не всім відомо, що моє  прізвисько “руйнівник граду. Якщо моє прізвище Горобець розібрати по частинах, то  на ава́рській мові, однієї з давніх мов Дагестану, частка  горо означає  руйнівник, а частка бець град».

Не менш важливим у становленні Кирила як видатного спортсмена є можливість брати приклад зі старших колег по залу – заслужених майстрів спорту України Дмитра Баранова та Сергія Гузєва, а також зі свого тренера Сергія Вікторовича Чередниченка. Тим паче треба надихатися, коли у твоїх планах: виконати Заслуженого майстра спорту України з панкратіону, стати чемпіоном світу в 2018 році у розділі «ММА» і виграти чемпіонський пояс WWFC (World Warriors Fighting Championship) у ваговій категорії до 71 кг. Ми впевнені, що з такими планами Кирилові допоможе впоратися підтримка близьких і друзів, його цілеспрямованість, яку він доводить в кожному бою, та наполегливість, яку він демонструє продовж всієї своєї спортивної кар’єри. Тримаємо за тебе кулачки, наш чемпіоне!

Прес-служба Федерації панкратіону України