Новини

Дмитро Баранов. Як стати прикладом для молоді

Непереможний чемпіон на всеукраїнській та міжнародній арені, який тільки Чемпіонат світу підкорював 7 (!!!) разів, що вже говорити про Європу та Україну – він на цьому рівні багаторазовий переможець. За плечима в Дмитра Баранова понад 100 перемог. Свій шлях у панкратіоні він розпочав 10 років тому в Сумах, хоча у спорті змалечку, коли у другому класі разом з товаришем потрапив до секції дзюдо та самбо.

Дмитро є членом збірної Сумської області, тренується під керівництвом двох Заслужених тренерів України з панкратіону – свого першого наставника Євгенія Зернова та головного тренера збірної України Сергія Чередніченка.

Як згадувалося вище, панкратіон в житті Дмитра з’явився 10 років тому. А ось як він потрапив до нього...

В 2008 році взимку зустрів товариша, який ходив на секцію з панкратіону. Він розповів мені про свої захопливі тренування, як він вчиться ударній техніці, що все це поєднано з боротьбою. Мені також захотілось навчитись бити руками та ногами, адже на той момент я володів тільки технікою боротьби. Сам процес тренувань мені дуже сподобався, не подобалось тільки те, що доводилось займатись у підвальному приміщенні на старих та досить тонких матах. 

Саме в таких умовах розвивався на той час панкратіон, продовжив чемпіон. Проте навіть попри такі непривабливі умови для тренувань, це не зупинило Дмитра продовжити займатися далі. Першою підкореною вершиною у панкратіоні став регіональний чемпіонат, на якому 7-разовий чемпіон світу виступив, займаючись зовсім нетривалий час:

Через два місяці тренувань мій тренер Євгеній Зернов вмовив мене прийняти участь на Чемпіонаті області. Бажання виступати не було, адже я займався панкратіоном досить мало. Однак це не завадило мені зайняти перше місце. Потім поїхав на чемпіонат України, це був досить хороший старт, щоб перевірити свої сили. Там також посів перше місце і відібрався на чемпіонат світу. Так і почалася моя спортивна кар’єра з панкратіону.

В дитинстві кумирів Дмитро не мав. І наразі прагне сам стати прикладом для молодших спортсменів:

Намагаюсь досягати великих успіхів, щоб брали приклад з мене. А взагалі хочу бути таким, як багато великих спортсменів у різних видах спорту. Якщо говорити конкретно про єдиноборства, то брав приклад зі старших товаришів, як-от Сергій Гузєв.

Проте, хотів би наголосити, що коли я починав займатися панкратіоном, то це був молодий вид спорту, тож іменитих спортсменів в цьому виді було мало, а в моїй ваговій категорії їх взагалі не було. З того часу і до сьогодні я зайняв лідируючу позицію у ваговій категорії до 62 кг і намагатимусь її утримувати далі.

Цікаво, що в спорті відомі чемпіони отримують різні прізвиська, які, зазвичай, залежать від яскравих особливостей спортсмена. Не став винятком й Дмитро Баранов:

Деякі звуть мене «Папай», а от Діма Неткачев, також спортсмен нашої збірної, називає мене «Майстер сахарної кисті», тому що за роки своєї спортивної кар’єри багато поєдинків закінчив больовим прийом.

Враховуючи кількість спортивних звитяг, складно визначити, яка є найважливішою для Дмитра. Тому вирішили дізнатися про це безпосередньо в нього:

Кожна перемога для мене є важливою, чи-то на чемпіонаті України, чи-то на змаганнях міжнародного рівня. Та найважливішими своїми досягненнями, вважаю, перемоги на чемпіонатах світу. 

Що ж до планів на майбутнє, то вони в Дмитра досить амбітні, згідно з чемпіонським статусом, – виграти Олімпіаду. І хоча поки що панкратіон не входить до олімпійської родини, наш чемпіон вірить в те, що вже в найближчому майбутньому панкратіон стане олімпійським видом спорту. 

Окрім того, спортсмен поки що не випробовував свої сили у професійному спорті, тож ще залишаються вершини, яких варто прагнути.

Прес-служба Федерації панкратіону України