Новини

ЧУ-2018 серед дітей та юнаків: вразити попри непогоду

Днями в Білій Церкві відбувся перший старт національного рівня у 2018 році – Чемпіонат України 2018 з панкратіону серед дітей та юнаків (2009-2010, 2005-2006, 2001-2002 р.н.). Змагання проходили у двох розділах – грепплінгу й традішн, в кожному з них боротьба велася в особистому та командному заліках.

Загалом участь у турнірі взяли майже півтисячі учасників, які представили 15 регіонів: Буковину, Вінниччину, Волинь, Дніпропетровщину, Київщину, Кіровоградщину, м. Київ, Одещину, Рівненщину, Сумщину, Тернопільщину, Харківщину, Хмельниччину, Черкащину, Чернігівщину.

Через непогоду, як розповів очільник Федерації панкратіону України Олександр Мандрік, дістатися змагань не змогли збірні Миколаївської та Херсонської областей. Адже саме ці регіони зазнали найбільших проблем у зв’язку з різким погіршенням погодних умов напередодні старту. Так сталося, що непогода вплинула на всіх учасників, і хоча на чемпіонат прибули майже всі обласні осередки ФПУ, на турнір приїхали приблизно 80% від запланованого раніше складу в кожній збірній.

Перший старт сезону ми попросили прокоментувати президента Федерації панкратіону України Олександра Мандріка, який був присутній на змаганнях разом з головою обласної федерації Київщини Анастасією Тукмачовою та спортивним керівництвом Білої Церкви. Організатор змагань, яким була обласна Федерація панкратіону України в Київській області, отримав гарний відгук від очільника ФПУ:

«Ці змагання були першими в цьому сезоні. Був готовий суддівський корпус, спеціально вибрали саме цей зал, тому що він дійсно теплий в цю пору року. Що стосується організаційних моментів, то приймаюча сторона – Київська обласна федерація панкратіону України – проявила свої організаційні можливості на максимальних потужностях. Повторюся, зал був підготовлений дуже добре, не було ні технічних, ні організаційних зривів. Але, як і завжди, як тільки-но ми починаємо сезон, у нас починаються погодні негаразди. І якраз на день приїзду команд погода серйозно підвела. Однак незважаючи на це, вийшов дуже великий чемпіонат, досить щільний. Тому на старті оцінка «добре з плюсом», – поділився враженнями від масштабної події Олександр Мандрік.

У командному заліку обох розділів перемогу святкували бійці Сумської області. Другими фінішували представники Чернівецького регіону. Кіровоградщина замкнула трійку кращих як у грепплінгу, так і в традішн. Саме результат збірної Кіровоградської області приємно вразив головного тренера збірної України Сергія Чередніченка:

«Чернівці, як і Суми, є лідерами в розвитку панкратіону і грепплінгу. А ось приємно здивувала в цьому році Кіровоградська область. Вона приїхала потужним складом, взяла багато золотих медалей, більшість з хлопців зуміли проявити себе. Також вони увійшли до складу попередніх кандидатів в збірну на Чемпіонат світу. Для мене це було здивуванням. Одеса, незважаючи на погодні умови в їхньому регіоні, які не дозволили прибути повним складом, навіть неповним зуміла досить добре виступити. Були також окремі спортсмени в різних регіонах гідні поваги і уваги з боку тренерського складу молодіжної збірної команди країни», – розповів наставник.

Не оминули загальний рівень підготовки спортсменів ні Олександр Мандрік, ні Сергій Чередніченко. Президент ФПУ був приємно здивований рівнем спортсменів, незважаючи на те, що це молодші юнаки. Позитивні враження від підготовки юних бійців залишилися і в головного тренера національної команди:

«З кожним роком конкуренція на змаганнях, незважаючи на вікові категорії, зростає. Що говорить про те, що панкратіон не стоїть на місці, техніка і методики підготовки вдосконалюються. У нас росте кадровий потенціал, тренерський. Виходить, що цей вік потрапляє у нас під чемпіонат світу. Наразі ми провели відбір, видно, що якісний. Цей склад збірної буде брати участь на чемпіонаті світу. Тож враження у мене тільки позитивні. Радий, що так відбувається у нас», – резюмував Сергій Чередниченко.

Варто виокремити, що окрім змагальної частини, під час ЧУ серед дітей та юнаків пройшли кілька важливих засідань: виконкому ФПУ, технічного комітету, а також суддівський семінар. Додатково були заслухані представники тих регіонів, де тільки-но почав розвиватися панкратіон. Як зауважив Олександр Мандрік, вони розповіли про свої труднощі, їм надали поради, як їх вирішити. І далі президент Федерації панкратіону України продовжив:

«Так би мовити, ми організували взаємодію всіх заходів. Радує, що за підсумками проведення всіх організаційних моментів, ми домоглися того, що ці змагання завершилися практично без травм. Це дуже важливо, тому що на першому місці у нас стоїть здоров'я спортсмена і виховання гармонійно розвиненої особистості», – підкреслив він.

Прес-служба Федерації панкратіону України